fbpx

Naujienos ir patarimai

← grįžti atgal

Automobilio priežiūra – 3 paslaptys apie tai

Automobilio priežiūra – po plovimo liko vandens lašeliai?

Lašeliai atsiranda tuomet, kai vanduo užsilaiko ant automobilio kėbulo. Kai plauni pats arba bekontaktėje plovykloje, nėra kaip išpūsti vandens iš visų kėbulo tarpų – vandens lašeliai pridžiūna. Taip atsitinka nebūtinai nuo kalkėto vandens, bet ir nuo dulkių, kurios patenka iš aplinkos. Jeigu jų iš karto nenuvalai, jos gali įsigerti į laką ir sukelti ilgalaikių nepatogumų. Nes pridžiuvę lašeliai prie kėbulo ilgainiui gali būti panaikinti tik poliravimo būdu. Ką daro apsauginė danga? Kadangi danga sukibusi su laku sukuria itin slidų paviršių – likę vandens lašeliai tiesiog nubėga.

Kam skirtas distiliuotas vanduo bekontaktėse plovyklose? Bekontaktėse plovyklose distiliuotas vanduo skirtas skalavimui, nes plaunant su paprastu vandeniu kurį mes naudojame buityje, lieka kalkių nuosėdų. Distiliuotas vanduo pašalina putų likučius iš durų tarpų, spynelių, arkų, ratlankių ar kitokių automobilio plyšių, kur patenka plovimo metu naudojama chemija. Jeigu naudojamas šampūnas, kurio pH netinka automobilio kėbului, jis ilgainiui pradeda graužti laką, ir mašina tampa tarsi matinė, lakas nebetenka blizgesio. Tinkama automobilio priežiūra ir reguliarus plovimas naudojant distiliuotą vandenį skalavimui – padės išlaikyti didesnę vertę.
Ilgalaikės problemos atsirandančios po plovimo: automobiliui skirtas ploviklis patenka į visus tarpus, neskalaujamas ir neišplaunamas jis užsistovi mažuose tarpuose ir graužia laką, taip ilgainiui lakas pradeda atšokinėti nuo dažyto paviršiaus ir susidaro korozija, kuri pažeidžia automobilio dažus.

  1. Ant automobilio lieka dulkės ar smulkūs įbrėžimai?

Važiuojant autostrada arba užmiesčio keliukais, labai dažnai ant kėbulo lieka vabalų, musių ir visokių kitokių vabzdžių dėmių, kurios, tiesa, irgi ne visada lengvai nusiplauna. Pakepinus saulei, dėmės dar labiau įsigeria į automobilio laką ir vėliau, netgi poliruojant sunku jas pašalinti. Paukščių išmatos – ne išimtis. Paukščių išmatose esanti cheminė rūgštis graužia automobilio laką ir į jį įsigeria. Apsauginės dangos paskirtis – apsaugoti automobilio laką ir neleisti įvairiems reagentams pasiekti lako paviršių ir jį naikinti. Teisinga automobilio priežiūra yra būtina, norint išvengti šių ilgalaikių padarinių.

Bitumai –  kelio dangos likučiai, kurie lieka ant automobilio kėbulo (smala). Šiltuoju metų sezonu nuo šilumos kelio danga pradeda lydytis ir kelti į viršų bitumą iš kurio ji sudaryta, bitumas patekęs ant automobilio lako prie jo prilimpa ir sustingsta. Jo pašalinti paprastu plovimu neįmanoma, lygiai tas pats atsitinka ir su stabdžių dulkėmis, kurios kaip maži aštrūs, plika akimi sunkiai matomi, metalo gabalėliai įstringa automobilio lake. Ant šviesios spalvos automobilio puikiai galima tai pastebėti ypač ant priekinių durelių ir sparnų. Lake įstrigę smulkūs metalo gabalėliai aplink save ima formuoti rūdis, kurios ilgainiui nevalomos sukelia rimtesnę automobilio koroziją. Pastovi automobilio priežiūra būtina – norint to išvengti rekomenduojame nepamiršti bent kas du – tris mėnesius patikėti savo gražuolį Autoestetika, kur mes atliksim visas reikiamas procedūras bitumams ir kitos kilmės apnašoms pašalinti, taip pat padengsim automobilį vašku ar nano danga.

 

  1. Automobilio lakas ir jo priežiūra:

Kad suprastume, kaip atrodo kėbulo schema pabandykite įsivaizduoti sluoksniais: metalas – gruntas – dažas – lakas. Nano danga, šiuo atveju, visiškai negali apsaugoti nuo bitumų ir metalo dulkių – bet ji sulaiko nešvarumų patekimą į lako sluoksnį ir taip neleidžia sukelti korozijos.
Teisinga automobilio priežiūra prasideda nuo plovimo. Automatinių automobilių plovyklų šepečiai braižo lako paviršių, todėl idealiausias variantas yra automobilį plautis pačiam. Tam taip pat reikalingas pasiruošimas – 3 skirtingos kempinės bei parinktas teisingas automobilio šampūnas: būtina perskaityti etiketėje esančią informaciją ir žinoti pasirinkto šampūno pH ir jo galimą poveikį paviršiams (pvz 6,5 ir mažiau yra rūgštinis, nuo 6,5 iki 8 yra neutralus, nuo 8,5  ir daugiau – yra šarminis). Tiek rūgštis, tiek šarmas graužia kėbulą, tai yra tirpdanti medžiaga – šarmas, reikalingas tam, kad nuvalytų organinį purvą nuo automobilio (vabzdžiai, riebalai ir kiti organinės kilmės reagentai). Rūgštis šiuo atveju graužia metalo likučius nuo kėbulo, bei naftos nuosėdas. Naudojant neutralų pH turintį šampūną, kai automobilis nėra padengtas nano danga – rekomenduojama kas 2-3 mėnesius valyti bitumų, vabzdžių, paukščių išmatų bei metalo liekanas nuo kėbulo, tam kad apsaugotume laką nuo irimo ir matėjimo. Jeigu automobilis padengtas apsaugine keramikine danga – profilaktiškai reikėtų valyti apnašas kartą per metus.
Nikeliuotoms apdailos detalėms  plauti – tinka tik rūgštiniai arba neutralūs plovikliai, kitu atveju nikeliai netenka blizgesio ir tampa matiniais. Kada apdailos detalės pažeidžiamos ir tampa matinės jų atstatyti iki pirminės išvaizdos jau neįmanoma.

Kėbulo plovimui turi būti naudojamos trys atskiros kempinės – viena automobilio stogui, kapotui, bagažinei ir durelėms iki linkio, kita apačioms, o trečioji labiausiai užterštoms vietoms, tokioms kaip – slenksčiai, arkų apačios, ratlankiai. Plovimas vyksta iš viršaus į apačią. Geriausia naudoti – micro pluošto kempines, šiose kempinėse esantys minkšti šereliai nebraižo paviršiaus, o likę nešvarumai nusėda giliai šereliuose.  Naudojant įprastas kempines ant automobilio esantis purvas nusėda paviršiuje, todėl plaunant automobilį kartu braižome ir lako paviršių. Automobilio kėbulas – vienareikšmiškai daug pasako, apie automobilio priežiūrą. Lakas – yra jautrus elementas, kurį reikia puoselėti. Pažeistas lako sluoksnis – tampa vis labiau matinis ir neatsparus išorės veiksniams. Padengus automobilį  keramikine apsaugine danga, mes išsamiai Jus konsultuojame ir patariame kaip reikia prižiūrėti savo automobilį, o kad būtų dar paprasčiau pas mus galite įsigyti priežiūrai reikalingas medžiagas. Nes mums svarbus Jūsų automobilis!

Mes visada galime pasirūpinti teisinga automobilio priežiūra!

Mūsų naujienas sekite Facebook ir Instagram

Paslaugų kainoraštį rasite Čia

Mūsų kontaktai Čia

← grįžti atgal