fbpx

Naujienos ir patarimai

← grįžti atgal

Reguliari ir periodinė odos priežiūra. Kaip pačiam išsivalyti odines sėdynes?

Paskutiniu metu, populiarėjant automobilių priežiūros „kultui“, daugelis automobilių entuziastų nusprendžia kėbulo poliravimą ar salono valymą patikėti ne į profesionalų rankas, o atlikti tai patys. Internete gausu video medžiagos, kur užsienio kalba aiškinama ir demonstruojama kaip nesunkiai galima atšviežinti automobilio laką ar išvalyti įsisenėjusias dėmes ant odinių ar tekstilinių paviršių. Vieni susigundo ir tarkime, salono valymą atlieka patys, o kiti, vis dėl to, kreipiasi pagalbos į tokias paslaugas teikiančias įmones.

Vis dėl to, jei sugalvojote odinių paviršių valymu užsiimti patys – patarsime Jums, kaip tai atlikti teisingai.

Visų pirma, reikėtų žinoti, kad bet kokiu atveju Jums prireiks odiniams paviršiams skirtų valymo priemonių ir šepetėlių. Tai galite įsigyti bet kurioje parduotuvėje prekiaujančioje autokosmetika. Jokiu būdu nevalykite automobilio salono su buitine chemija, taip galite ne tik nepasiekti norimų rezultatų, tačiau ir pažeisti paviršius negrįžtamai.

Mūsų patarimai, kurie padės Jums odinius paviršius išsivalyti patiems:

Vairo valymas. Ši automobilio detalė, tikriausiai, daugiausiai liečiama ir renkanti purvą vieta visame automobilyje. Norint palaikyti vairą švarų būtina jį valyti reguliariai. Tam puikiausiai tinka odos valymo putos ir švelnus šepetėlis, patartina šepetėlį rinktis tokį, kad būtų lengva valyti sunkiai prieinamus kampučius ir siūles. Ant šepetėlio užsispaudžiame šiek tiek putų ir valome visą vairo lanką, nurenkame putas naudodami drėgną šluostę, valydami nepamirštame ir siūlių, ten purvas renkasi daugiausiai. Surinkę purvą drėgna šluoste kartojame procedūrą iš naujo. Po valymo šiek tiek palaukiame kol vairas pilnai išdžiūsta ir jį padengiame odai skirtu kondicionieriumi. Kondicionierių galime dengti šluoste ar naudoti minkštą kempinėlę, palaukiame kol įsigers. Kondicionieriaus perteklių nuvalome kita švaria ir sausa šluoste.

 

 

Odinių sėdynių valymas. Sėdynių valymo metodas lygiai toks pats, kaip ir valant vairą. Prieš valymą patartina sėdynes gerai išsiurbti, siurbliuojant sėdynes vertėtų nepamiršti ir detalių sujungimų bei siūlių – ten purvas renkasi labiausiai, purvo ir dulkių atkėlimui nuo paviršiaus galime naudoti ilgų šerelių šepetėlį. Išsiurbę sėdynes ant švelnaus, odos valymui skirto šepetėlio išspaudžiame putas ir valome po vieną detalę, nurenkame purvą drėgna šluoste ir kartojame procedūrą. Valymą kiekvienai detalei kartokite bent po pora kartų, taip tikrai išvalysite purvą ir oda atrodys gaivesnė. Siūlių ar sunkiai prieinamų vietų valymui galite naudoti mažą šepetėlį, tą patį, kurį naudojote ir vairo valymui. Po valymo palaukite kol oda išdžius ir impregnuokite ją losjonu.

Patarimai, kurie pravers

  1. Po kiekvieno valymo nepamirškite po tekančiu vandeniu išplauti šepetėlių, taip jie jums tarnaus ilgiau, o sekantį kartą pasiruošimas darbui neužtruks ilgai.
  2. Naudokite tik patikrintą ir sertifikuotą autokosmetiką iš patikimų tiekėjų, jokiu būdu nenaudokite buitinių valymo priemonių, jos neskirtos automobilių priežiūrai. Buitinėje chemijoje naudojamos priemonės gali pažeisti odą, ją išblukinti ar ištirpdyti apsauginį odos sluoksnį (laką).
  3. Nepamirškite ir pastovios odos priežiūros. Bent kartą į pora savaičių nuvalykite odą drėgna šluoste, taip sumažinsite purvo kaupimąsi tarpuose ir grioveliuose, o oda visada atrodys šviežiai ir išliks švari ilgesnį laiką.
  4. Nusipirkite odos valymui skirtą rinkinį. Tokių rinkinių galite rasti autokosmetikos parduotuvėse, rinkiniuose dažniausiai būna valymui skirtas šepetėlis, šluostė, valymo putos ir odos kondicinierius. Tokio rinkinio Jums užteks ilgam, o pasiektas rezultatas tikrai pasiteisins.
  5. Kad ir kaip keistai tai nuskambėtų – nepiktnaudžiaukite valymu. Valykite odą kartą ar du į metus. Geriau dažniau atlikite reguliarų valymą drėgna šluoste.
  6. Būtinai impregnuokite odą specialiu kondicionieriumi, po kiekvieno valymo naudojant odai skirtus valiklius. Po valymo oda išsausėja, todėl kondicionierius ją ne tik suminkština, tačiau ir apsaugo nuo UV spindulių, temperatūrų skirtumų, per greito nusidėvėjimo ir kitų išorinių bei mechaninių veiksnių.

Linkime sėkmės automobilio priežiūroje!

Jei turite pasiūlymų ar norite išgirsti daugiau specialistų patarimų automobilių estetinės priežiūros klausimais – rašykite mums info@autoestetika.lt, o jei perskaičius šį, rekomendacinio pobūdžio straipsnį vis dėl to nusprendėte kreiptis į specialistus – registruokitės paskambinę mums tel.: +370 62044 588

← grįžti atgal