fbpx

Naujienos ir patarimai

← grįžti atgal

Mašinos poliravimas – teisinga priežiūra po jo. Pataria meistras

Mašinos poliravimas viena pagrindinių paslaugų tampa – pavasario ir vasaros sezonu. Vieni renkasi šią paslaugą atlikti pas profesionalus, o kitiems, visgi, mašinos poliravimas tampa individualiu projektu ir renkasi tai atlikti patys.

Kad ir kaip bebūtų – norisi, kad gautas vaizdas džiugintų akį dar ilgai, o praėjus ilgesniam laiko tarpui po poliravimo automobilio nereikėtų vėl iš naujo poliruoti šalinant gilius įbrėžimus. Kad tikimybė, kad mašinos poliravimas bus atliktas patenkinamai atlikus tai pačiam – gan vidutinė, tačiau, jei visgi nusprendėte tai daryti – pasikonsultuokite su profesionalais.  O norint, kad tikimybė atsirasti naujiems įbrėžimams būtų minimali (po poliravimo) – mūsų meistrai pasidalins keliais patarimais kaip išsaugoti poliravimo metu gautą rezultatą kuo ilgiau:

Kėbulo plovimas – pagrindinis faktorius į kurį reikėtų atsižvelgti tik nupoliravus automobilį. Teisingas automobilio plovimas iki minimumo sumažins naujų įbrėžimų atsiradimo tikimybę. Plauti automobilį reikėtų rankomis ir tam rinktis tik patikimas plovyklas, kurios naudoja laiko patikrintus ir aukštos kokybės produktus.

Automobilio plovimas turėtų būti skirstomas į šiuos etapus:

1) Pirminis bekontaktis purvo šalinimas – automobilio paviršius sudrėkinamas vandeniu, ant paviršiaus purškiamas purvo tirpiklis, palaukiam kol tirpiklis pradeda “veikti”  1-2 min., tuomet  atkeltą purvą nuskalaujame vandeniu. (vanduo padeda atvėsinti paviršių, taip pat praskiedžia purvo tirpiklį. Tai ypač aktualu, jei naudojate pasirinktą  produktą pirmą kartą ir nežinote tikslaus jo poveikio)

2) Aktyvios putos – šampūnas – ant kėbulo purškiamos aktyvios putos, kurios atkelia ant paviršiaus likusį purvą. Jei automobilio kėbulas nebuvo labai užterštas galima naudoti mikropluošto kempinę ja plaunant automobilį nuo viršaus į apačią (iki durų viršaus ir neliečiant buferių), jei kėbulas buvo pakankamai nešvarus:  buvo daug prilipusio purvo, smėlio, dulkių kempinės naudoti dar negalime. Vėl skalaujame vandeniu kėbulą.

3) Automobilį vėl purškiame putomis, ir tuomet jau galime naudoti kempinę. Plauname iš viršaus į apačią, nepamirštame sunkiai prieinamų vietų, ši kempinė tam puikiai tinka. Skalaujame vandeniu.

4) Pasirinktinai galite naudoti purškiamą vašką, kuris palengvins automobilio sausinimą ir suteiks kėbului hidrofobinių savybių. Vašką purškiame ant šlapio paviršiaus, nepraleidžiame stiklų ir taip pat nuskalaujame vandeniu.

Automobilio sausinimas – pirminis sausinimas atliekamas nubraukiant vandenį nuo kėbulo tam naudojant specialius brauktukus, juos pakeisti galima didelėmis mikropluošto šluostėmis, jas lengvai braukiant per kėbulą, jei yra galimybė tarpuose likusį vandenį išpučiame suspaustu oru. Užbaigiame sausinimą su sausa mikropluošto šluoste, kuri neleis atsirasti pridžiuvusiems vandens lašeliams.

 

Tips & Tricks

Automobilį plauti reikėtų tik pavėsyje;

Jei plausite įkaitusį nuo saulės paviršių yra tikimybė, kad pažeisite automobilio laką, plastikus, chromuotas ar nikeliuotas apdailos detales;

Automobiliui plauti geriausia naudoti pH neutralius produktus – taip sumažinsite tikimybę, kad lakas sureaguos su produktu ir atsiras nelauktas šalutinis poveikis, taip pat išsaugosite nikeliuotas ir chromuotas automobilio apdailos detales. Ph rodiklį rasite ant etiketės arba buteliuko priekinės dalies.

Automobiliui plauti naudokite 2-3 skirtingas mikropluošto kempines:  1 – automobiliui plauti iki durų viršaus ir buferių, 2 – automobilio durims ir buferiams iki apačių, 3 – ratlankiams, slenksčiams, durų apačioms.

Kempines po kiekvieno plovimo gerai skalaukite arba skalbkite

Sausinimui nenaudokite „odos“ – ji neturi ilgų šerelių, todėl po plovimo likę maži nešvarumai  prikimba prie „odos“ ir braižo paviršių.

Palaikyti automobilio blizgesį Jums padės reguliarus automobilio vaškavimas. Taip pat lengvas vieno žingsnio poliravimas atliekamas kartą į metus. Kaip apsaugoti automobilį nuo smulkių įbrėžimų skaitykite čia

Mašinos poliravimas Autoestetikos studijoje susisiekite +370 630 80018

Sekite mus Facebook ir Instagram

Mūsų atliekamų paslaugų kainoraštis čia

← grįžti atgal