fbpx

Naujienos ir patarimai

← grįžti atgal

Kodėl Lietuvoje įprastą automobilių vaškavimą išstumia nano technologijos?

Daugybę metų ekspertai ginčijasi dėl automobilių dangų: kas geriau – vaškas, polimerai ar nano danga? Kaip jomis dengti, kad būtų išgautas geriausias efektas? Penkerius metus automobilių grožiu ir išvaizda besirūpinanti „Autoestetika“ jau žino klaidas, kurių negalima daryti, ir dangų būdus, kurie pakeis automobilį neatpažįstamai.

Nano danga ar vaškas – nuo…iki…

Automobilio kėbului, stiklams, ratlankiams kenkia daugybė aplinkos veiksnių: purvas, šaltis, karštis, saulė, kruša, žiemą ant kelių barstomas druskos ir smėlio mišinys, plovyklose naudojamos cheminės medžiagos, plovimo šepečiai.

„Tam, kad automobilis neprarastų savo žavesios, jam reikia priežiūros. Todėl mes stengiamės maksimaliai atkurti ir padėti išsaugoti jo grožį. Ir tai yra įmanoma“, – įsitikinęs UAB „Autoestetikos sprendimai“ vadovas Igoris Čelpačenko.

Šiuolaikinės technologijos leidžia tą padaryti ir neapsiriboja tik automobilio poliravimu. Mašina gali būti padengiama specialia nano danga, kuri apsaugo nuo aplinkos veiksnių, ilgiau išlaiko žvilgesį, gelbsti nuo korozijos.

Yra kelios rušys dangų: natūralios, kai automobilis padengiamas vašku, polimerinės ir keramikinės (silicio pagrindu).

„Visos apsaugos turi skirtingus privalumus ir savo minusus. Vaško dangos atsirado pačios pirmosios. Vaškas apsaugo nuo saulės, lakas ilgiau išlieka šviežias, neišsausėja ir ne taip greitai nusilupa nuo saulės.

Vėliau atsirado polimerų pramonės bei vaško ir polimerų kombinacijos. Kol galiausiai buvo išrasta nano danga, arba kitaip vadinama keramika“, – pasakojo I. Čelpačenko.

Svarbiausiai – gerai paruošti

Nano danga turi esminį pasiekimą – keramika įsiskverbia į automobilio laką.

„Purvas, kiti nešvarumai ne taip lengvai prikimba, nereikia taip dažnai automobilio plauti, nes nano danga itin glotniai ir tankiai padengia automobilio kėbulą. Be to, keramika apsaugo nuo cheminių medžiagų, kurias naudoja plvyklos, poveikio“, – pasakojo studijos vadovas.

Jis pabrėžė, kad tik profesionalai gali tinkamai paruošti automobilį, kad šis galėtų būti kokybiškai padengtas.

„Kaip ir poliruojant, taip ir dengiant, mašina turi būti švari, nuvalyta, be jokių akmenukų, smalų, stabdymo dulkių, stabdžių kaladėlių metalų apnašų. Dengti automobilį reikia pirmiausia jį nupoliravus. Kėbulo paruošimas – pats svarbiausias  etapas, ruošiantis jį dengti“, – pataria I. Čelpačenko.

Ne tik grožis, bet ir apsauga

„Kiekvienas automobilis, kuris atvažiuoja pas mus, klientui savotiškai brangus. Jų akyse matydamas užsidegimą, suprantu, kad turiu būti tas meistras, kuris privalo išgirsti norus ir išpildyti jų poreikius“, – pasakojo I. Čelpačenko.

Jo studija rūpinasi ir automobilio eksterjeru, ir interjeru. Vienas iš pagrindinių šios studijos principų – ne tik suteikti estetinį automobilio spindesį, bet ir užtikrinti ilgalaikę apsaugą.

„Autoestetikos“ vadovas griauna mitą, kad automobilio estetika gali rūpintis tik prabangių automobilių šeimininkai. „Net ir už 100 eurų galima padaryti automobilį blizgantį ir tviskantį. Kita vertus, yra produktų, kurie kainuos ir 3 tūkst. eurų. Viskas priklauso nuo to, kiek automobilio savininkas gali investuoti ir kokio rezultato tikisi“ – pabrėžė pašnekovas.

Daugiau naujienų ir mūsų darbo užkulisiai soc. paskyrose: Facebook ir Instagram

Daugiau naujienų čia

Mūsų paslaugų kainoraštis čia

nano danga iš toliau

← grįžti atgal